Amerykanistyka w WSF pomoże zrozumieć ci fenomen Ameryki jako kraju stawiającego z jednej strony na indywidualizm, a z drugiej na umiejętność pracy w zespole, dzięki czemu Amerykanie są zaprogramowani na sukces. Na tych studiach nie tylko nauczymy Cię amerykańskiej odmiany angielskiego, ale także zaszczepimy wiarę we własne możliwości, pokażemy, że dzięki samodzielnej pracy i zaangażowaniu osiągniesz zamierzone cele.
Proponujemy ciekawy program studiów, których wyróżnikiem są atrakcyjne kursy zmienne, np. cywilizacja amerykańska, mass media w USA, amerykański dyskurs polityczny, popkultura i wiele innych. Możesz dodatkowo realizować wybrane przedmioty specjalizacji zawodowej w dowolnej konfiguracji, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi.
Do rozpoczęcia studiów na tym kierunku wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Dostępne są wyłącznie studia stacjonarne.
Dołącz do tej prestiżowej grupy filologów i odnieś z nami sukces!
Program studiów:
Organizacja studiów:
Studia stacjonarne (dzienne). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–15.00. W tygodniu jest średnio 24–28 godzin zajęć. E-learning, możliwość wyboru niektórych przedmiotów, a także samodzielnego układania planu, mogą znacznie skrócić ten czas.
Ten system polecany jest osobom młodym, dla których ważna jest systematyczność i częsty kontakt z językiem, wykładowcami i grupą studencką. Studia dzienne umożliwiają podjęcie i uczestniczenie w szeregu aktywności studenckich, np. wolontariacie, oraz gwarantują dostęp do zajęć dodatkowych, np. wykładów gościnnych. Tylko na studiach stacjonarnych można skorzystać z opcji „Język+Język”, bez konieczności wyboru specjalizacji nauczycielskiej.
Studia niestacjonarne (zaoczne) są dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych zawodowo, posiadających rodziny, mieszkających poza Wrocławiem. Zajęcia odbywają się w formie zjazdów weekendowych (9 w semestrze). Zjazd obejmuje soboty i niedziele (ok. 20 godzin). Jeśli studiujesz w opcji Język+Język, Twój zjazd może być zaplanowany również w piątek od godz. 15.00. W jednym semestrze przewidzianych jest dziewięć zjazdów. W ramach jednego zjazdu planuje się ok. 24 godziny zajęć dydaktycznych, a w specjalizacji nauczycielskiej dodatkowo ok. 6 godzin.
E-learning to nowoczesna i wygodna forma kształcenia, która jest ciekawą alternatywą dla zajęć tradycyjnych. Umożliwia Ci wybór czasu i miejsca, w którym zapoznajesz się z materiałami dydaktycznymi. Są to wykłady, ćwiczenia, szkolenia i testy on-line. E-learning to komfort wymagający jednocześnie samodyscypliny. Zapraszamy Cię już teraz na naszą platformę e-learningową, gdzie zamieściliśmy fragmenty zajęć. Zobaczysz, które przedmioty chcesz realizować w e-learningu i czy taki sposób nauki Ci odpowiada. Wybór e-learningu może skrócić czas na uczelni nawet o połowę. Wejdź na e-learning.wsf.edu.pl
Indywidualne podejście do Studenta. Zależy nam, na komforcie Twoich studiów. Dlatego jeśli studiujesz już na innej uczelni i chcesz podjąć studia równoległe w WSF, możesz liczyć na szereg udogodnień. Będziesz korzystać z e-learningu i Indywidualnej Organizacji Studiów. Dzięki IOS możesz wybierać zajęcia z różnych grup, godzin i prowadzących, aby Twój plan był optymalny. Możesz też uzyskać zaliczenie części przedmiotów. Takie same udogodnienia proponujemy osobom niepełnosprawnym, wychowującym małe dzieci czy mieszkającym na stałe za granicą. Dla wybitnie zdolnych mamy Indywidualny Program Studiów (IPS), który pozwala na konstruowanie własnego, niepowtarzalnego programu studiów filologicznych.
Podstawa kwalifikacji na filologię angielską i amerykanistykę:
- nowa matura z języka angielskiego
- podstawowa pisemna - wynik min. 75%, lub
- rozszerzona pisemna - zdana, lub
- ustna (bez określonego poziomu) - zdana, lub
- zdawana jako przedmiot dodatkowy - zdana.
- stara matura z języka angielskiego (pisemna lub ustna) - zdana
Jeśli nie spełniasz powyższych kryteriów, możesz ubiegać się o przyjęcie na studia na podstawie następujących dokumentów:
- Certyfikaty FCE, CAE, CPE (ocena A, B lub C); TOEFL (min. 50% punktów) lub TELC (poziom min. B1); inne certyfikaty poświadczające znajomość języka na poziomie B1 wg ESOKJ.
- Zaświadczenie o zatrudnieniu jako nauczyciel języka angielskiego z co najmniej rocznym stażem.
- Świadectwo dojrzałości uzyskane w szkole lub oddziale dwujęzycznym.
- Świadectwo matury międzynarodowej (IB) z języka angielskiego.
- Świadectwo maturalne uzyskane w kraju anglojęzycznym.
- Ukończony kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia w WSF oraz zdanie testu końcowego na min. 60%.
- Zaświadczenie o uczestnictwie w olimpiadzie języka angielskiego na szczeblu co najmniej okręgowym.
- Zaświadczenie z innej uczelni o kwalifikacji na studia na filologię angielską/język angielski lub lingwistykę stosowaną.
- Indywidualna decyzja Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana na wniosek kandydata.
Kandydaci legitymujący się starą maturą, którzy nie spełniają żadnego z powyższych warunków przystępują do egzaminu wstępnego organizowanego przez WSF po złożeniu kompletu dokumentów rekrutacyjnych lub po rejestracji w systemie rekrutacji on-line. Egzamin wstępny przeprowadzany jest w formie testu na poziomie B1 wg ESOKJ on-line za pośrednictwem platformy e-learningowej WSF.
Uwaga! W procesie rekrutacji Komisja Rekrutacyjna nie bierze pod uwagę wyników z żadnych innych przedmiotów.
- nowa matura z języka niemieckiego
- podstawowa pisemna - wynik min. 75%, lub
- rozszerzona pisemna - zdana, lub
- ustna (bez określonego poziomu) - zdana, lub
- zdawana jako przedmiot dodatkowy - zdana.
- stara matura z języka niemieckiego (pisemna lub ustna) - zdana
Jeśli nie spełniasz powyższych kryteriów, możesz ubiegać się o przyjęcie na studia na podstawie następujących dokumentów:
- Certyfikaty znajomości języka niemieckiego: ZD, ZDfB, ZMP, ZOP, KDS, GDS Goethe Instytut, DSD II, TELC (poziom co najmniej min. B1); inne certyfikaty poświadczające znajomość języka na poziomie B1 wg ESOKJ.
- Zaświadczenie o zatrudnieniu jako nauczyciel języka niemieckiego z co najmniej rocznym stażem.
- Świadectwo dojrzałości uzyskane w szkole lub oddziale dwujęzycznym.
- Świadectwo matury międzynarodowej (IB) z języka niemieckiego.
- Świadectwo maturalne uzyskane w kraju niemieckojęzycznym.
- Ukończony kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia w WSF oraz zdanie testu końcowego na min. 60%.
- Zaświadczenie o uczestnictwie w olimpiadzie języka niemieckiego na szczeblu co najmniej okręgowym.
- Zaświadczenie z innej uczelni o kwalifikacji na studia na filologię germańską/język niemiecki lub lingwistykę stosowaną.
- Indywidualna decyzja Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana na wniosek kandydata.
Kandydaci legitymujący się starą maturą, którzy nie spełniają żadnego z powyższych warunków przystępują do egzaminu wstępnego organizowanego przez WSF po złożeniu kompletu dokumentów rekrutacyjnych lub po rejestracji w systemie rekrutacji on-line. Egzamin wstępny przeprowadzany jest w formie testu na poziomie B1 wg ESOKJ. Test przeprowadzany jest on-line za pośrednictwem platformy e-learningowej WSF. Uwaga! W procesie rekrutacji Komisja Rekrutacyjna nie bierze pod uwagę wyników z żadnych innych przedmiotów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz